W dniach 3-8 października 2017 odbędzie się 11. edycja Łódź Design Festival, największego w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenia związanego z projektowaniem. Tegorocznym hasłem przewodnim jest OD.NOWA. Na zwiedzających będą czekały liczne wystawy, warsztaty i spotkania tematyczne skoncentrowane m.in. wokół obszaru współczesnego wzornictwa i architektury w kontekście projektowania na nowo.

Festiwal rozpocznie się 3 października wręczeniem nagród w konkursie make me!, który na stałe wpisał się już w harmonogram Łódź Design Festival. Konkurs skierowany jest do projektantów, których prace są wyrazem nowego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Laureat tegorocznej edycji otrzyma nagrodę Paradyż Award w wysokości 20 000 zł, ufundowaną przez Ceramikę Paradyż. W tym roku do konkursu napłynęło aż 178 zgłoszeń z całego świata. Pokonkursową wystawę 18 najlepszych prac będzie można zwiedzać w trakcie trwania festiwalu na terenie Art_Inkubatora, przy ulicy Tymienieckiego 3 w Łodzi.

Częścią ŁDF skierowaną do architektów, będzie ARCHIBLOK. To już druga edycja wydarzenia przeznaczonego dla miłośników architektury oraz trendów. Program wydarzenia obejmuje prezentacje zaproszonych pracowni oraz dyskusję o kondycji polskiej architektury, którą poprowadzi Filip Springer. W drugiej części partnerzy festiwalu opowiedzą o ciekawych realizacjach i współpracy z architektami. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Heleen van Gent – ekspertka koloru w firmie AkzoNobel, która podzieli się doświadczeniem z zakresu kreowania trendów kolorystycznych. Spotkanie zakończy się oprowadzaniem po wystawach festiwalowych. Rejestracja na Archiblok ruszyła w poniedziałek 4. września.

Łódź Design Festival 2017 będzie również gościć słynnego włoskiego architekta Renato Rizzi, który pracował przez 10 lat w Nowym Jorku w pracowni Petera Eisemana, a obecnie wykłada na Uniwersytecie IUAV w Wenecji. Architekt znany jest w Polsce jako projektant Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, jego inne projekty to m.in. Palazzo Camponeschi w Aquila, Centrum Sportowe w Trentino, Muzeum Depero w Rovereto, Port Elisabeth w RPA.  Renato Rizzi przyjeżdża na zaproszenie ICE – Agencji Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich Sekcji Promocji Handlu Ambasady Republiki Włoskiej, Włoskiej Agendy Rządowej. Wykład zatytułowany „Spojrzenie na architekturę” odbędzie się w niedzielę 8.10.2017r.

Więcej informacji na temat Łódź Design Festival 2017 znajdziecie na: www.lodzdesign.com

Newsletter

Partnerzy

Copyright © 2023 Cygulski
Polityka cookies | O nas | Oferta | Galeria | Referencje | Kontakt